İlçemizde Yürütülen Denetimler

İlçemizde Yürütülen Denetimler

Zabıta Ekiplerimiz Tarafından;
Pandemi süresi boyunca

İlçede bulunan başta fırınlar olmak üzere tüm gıda satışı ve üretimi yapılan işyerlerinin denetimleri yapılmıştır.
İlçe merkezinde bulunan kahvehane, çay ocağı, düğün salonu gibi Koronavirüs tedbirleri kapsamında faaliyetlerini durdurması gereken tüm işyerleri gezilerek faaliyetlerini durdurmaları sağlandı.
İlçe sınırlarındaki tüm market ve bakkallarda fiyat etiketi denetimi yapılarak haksız artış olup olmadığı, hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı ve marketlerin açılış kapanış saatleri düzenli olarak kontrol edilmiştir.
İlçe de kurulan Pazar yerlerindeki pazarcı esnafların hijyen kontrolü yapılarak tezgahları arasında en az 3 metre mesafe bulunması konusunda ve maske ile eldiven kullanılması için pazarcı esnafı uyarılmıştır.
Pazarcı esnafın tezgahında bulunan gıda ürünlerinin vatandaşın müdahalesi olmadan satışının yapılması konusunda bilgilendirme yapılarak  pazar tezgahlarına konu ile ilgili afişler asılmıştır.
Pazar yeri girişine vatandaşların kullanması için el dezenfektan standı kuruldu. Ayrıca pazarcı esnaflarına dezenfektan ve maske dağıtımı yapıldı.
Ülke genelinde periyodik olarak eş zamanlı yapılan denetimler kapsamında İlçede de tüm kolluk kuvvetleri tarafından denetimler yapılmıştır.
Belediye Zabıta ekiplerimiz fahiş fiyat artışının ve stokçuluğun önüne geçmek için marketlerde rutin olarak denetim yapmaktadırlar.

 

Bu Duruma Ait Diğer Projeler