İlçe Genelinde Fen İşleri Müdürlüğümüzün Temiz Bir Ayvacık İçin Yaptığı Çalışmalar

İlçe Genelinde Fen İşleri Müdürlüğümüzün Temiz Bir Ayvacık İçin Yaptığı Çalışmalar

Temiz bir Ayvacık İçin Yapılan Çalışmalar Kapsamında; 

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İlçemiz genelindeki tüm kamu kurumlarını dezenfekte çalışması periyodik olarak yapılmıştır.
Belediyemizin sıfır atık firmasıyla yaptığı anlaşma doğrultusunda ilçemizde bulunan kurumlara ve merkez mahallelerimize yerleştirilen geri dönüşüm kutuları ile atıkların kaynağında ayrıştırılması sağlanarak geri dönüşüme
katkı sağlanmaktadır. Ayrıca rutin katı atık toplama işlemi yapılmaktadır.
Belediyemiz temizlik ekipleri tarafından ilçemiz genelinde günlük rutin çöp toplama işlemi titizlikle yapılmaktadır. Ayrıca tüm çöp konteynerleri boyanarak bakterilere karşı dezenfekte edilerek anti bakteriyel hale getirilmiştir.
Sokak, Park, bahçe ve çevre temizliği ekiplerimiz tarafından rutin bir şekilde yapılmaktadır. Ayrıca Merkez mahallelerde mezarlık temizleme çalışması yapılmıştır.
 
Kış aylarında vatandaşlar tarafından belirli noktalara bırakılan küllerin toplama çalışmaları ekiplerimizce yapılmaktadır.
 
İlçemizdeki vatandaşlarımıza temiz bir çevre sunmak için İlçe genelinde her yıl bahar temizliği yapılmaktadır.
 
İlçemizde vatandaşlarımızın hem sağlığı hem de rahatı için yaz aylarında rutin sinek ve böcek ilaçlama işlemi yapılmıştır.
 
Yol kenarlarındaki meyve ağaçlarının böcek ve haşerelerden korunması için ilaçlama ve gübreleme çalışmaları yapılmıştır.
İlçemiz genelinde yol üzerinde bulunan ağaçların budama ve kaldırım kenarlarını temizleme çalışması yapılmıştır. 
Eski Canlı Hayvan Pazarı ile Okur Petrol arasında elektrik tellerinin altında kalan ağaçların kesim işlemi yapılmıştır.
 
İlçemiz Atatürk Bulvarı yolu üzeri İlçe Jandarmadan başlayarak Orhangazi Mahallesi Su Sporları Merkezi önüne kadar olan yolda greyder ile temizlik çalışması yapılarak yol tazyikli su ile yıkanmıştır.
 
İlçe merkezimizde bulunan umumi Wc’lerin komple bakım ve onarımları yapılarak halkın hizmetine sunulmuştur.
 
İlçe genelindeki dere kenarlarında, park ve bahçelerde, kurum binalarının bahçelerinde bulunan otları temizleme, ağaç budama çalışması yapılmış, yabani otlar ile dikenlerin kurutulması yönünde ilaçlama çalışmaları
yapılmıştır.
 
Eyüp Sultan Mahallesi Sahil Gezinti Yolunun yapım aşamasında ot temizleme, ağaç budama, alt yapı çalışmaları ( Su şebekesi, ana elektrik hattı), ırmak içi ve çevresinde temizlik ekiplerimizce yapılmıştır.
 
İlçemiz merkezinde bulunan muhtelif yol kenarlarındaki kanalların temizleme işlemi yapılarak olası heyelan durumuna karşı önlem alınmıştır.
 
Terice Mahallemizden bir vatandaşımızın talebi üzerine tarlasına atılan çöplerin toplama çalışması ekiplerimizce yapılmış, çöp atmak yasaktır tabelası monte edilmiştir.
 
Merkez Mahallelerimizde altyapı çalışmaları kapsamında gerekli görülen yerlerde mazgal temizleme, loger kapağı yenileme çalışması yapılmıştır.

 

Bu Duruma Ait Diğer Projeler