Turistik Faaliyetler

2 yıl önce
Turistik Faaliyetler
 • Gölde Tekne Gezisi

  2 yıl önce

  Suat uğurlu baraj gölü üzerinde ilçe turizmine yönelik gelen misafirlerin Eynel köprüsü ile kirazlık adası arasında panoramik gezi turları yapmaları ve bu güzel doğa ile iç içe yaşanılan anılarını fotoğraf çekerek ölümsüzleştirmeleri  için Samsunum 2 Gemisi baraj gölüne indirilmiş misafirlere hizmet vermektedir. Bununla birlikte geminin yolcu indirmesi ve bindirmesi için ilçemizin iki noktası Orhangazi Mahallesi ve kirazlık adasında iskele bulunmaktadır.

 • Doğa Yürüyüşleri

  2 yıl önce

  DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ
  İlçemize gelen yerli ve yabancı misafirlerimiz doğal güzelliklerimizi daha geniş açılardan görmesi ve daha iyi özümsemesi açısından doğa turları düzenlenmektedir. Her yıl ilçemize bağlı Yeşilpınar Şelalesine doğa severler tarafından geniş katılımlı doğa yürüyüşleri ve oksijen yürüyüşleri adı altında etkinlikler düzenlenmektedir. Bir saatlik araç yolculuğu sonrası dere yatağından 45 dakikalık orta zorluktaki parkurların geçilmesiyle ulaşılan Yeşilpınar şelalesine yürüyüş, halatlara tutunup otantik merdivenlere tırmanarak gerçekleşiyor. Her yıl Doğaseverlerin katılımlarıyla gerçekleşen  doğa yürüyüşleri renkli anlara sahne oluyor.

 • Fotoğrafçılık

  2 yıl önce

  Fotoğrafçılık
  Fotoğraf sanatçıları ve fotoğraf meraklılarının uğrak yeri haline gelen ilçemiz, doğal güzellikleri, dereleri, şelaleleri ve sayamayacağımız nice zenginlikleriyle fotoğraf meraklılarına en güzel fotoğraflarla güzel anılar biriktirme imkânı sağlamaktadır.

 • Yamaç Paraşütü

  2 yıl önce

  YAMAÇ PARAŞÜTÜ
  İlçemizin belirli bölgelerinde ve özellikle Örencik mahallesinde bulunan yüksek alanlar yamaç paraşütü organizasyonlarına elverişliği ile Saklı Cennet’in muhteşem manzarasına değişik açılardan bakma imkanını sağlamaktadır.

 • Bisiklet

  2 yıl önce

  BİSİKLET
  İlçemizin doğa ile iç içe yolları bisiklet turlarını gerçekleştirmek için muhteşem bir parkurdur. Gelen misafirlerimiz bisiklet turu organizasyonları ile hem spor yapmakta hem de doğanın güzelliklerinin farkına varmaktadır. Her yıl bisiklet turları için etkinlikler düzenlenmektedir.


 • Safari

  2 yıl önce

  Safari
  İlçemizde araçlarla veya araçsız eşsiz doğa eşliğinde, misafirlerimizin toplu bir şekilde ava çıkarak Katılımcıların vahşi hayatı ve güzelliklerimizi yerinde görmelerini sağlayan turistik geziler düzenlenmektedir. Toplu olarak ava çıkma. Katılımcıların vahşi hayatı yerinde görmelerini sağlayan turistik gezi.

 • Off Road

  2 yıl önce

  OFF ROAD
  İlçemiz genelinin engebeli arazilerden oluşması nedeniyle belirlenen parkurlarda zorlu şartlar oluşturularak Of road tutkunlarının farklı deneyimler kazanmasına imkan vermektedir.

 • Trekking

  2 yıl önce

  Trekking
  İlçemizin doğal güzellikleriyle Karadeniz Bölgesinde adını iyice duyurmaya başlamasının ardından, ilçe genelinde hemen her bölgede yapılabilecek bir spor olan Trekking ’de yaygın bir hal almıştır. Doğa tutkunu misafirlerimiz doğal güzelliklerimizin arasında yürüyüşler yaparak bol oksijenin ve sağlıklı yaşamın tadına varmaktadırlar.

  Trekking, yaz aylarında, sonbaharda, kış aylarında ve ilkbaharda yani hemen hemen tüm yıl yapılabilecek bir doğa yürüyüşüdür. Her yıl ilçemize bağlı Yeşilpınar Şelalesine doğa severler tarafından geniş katılımlı doğa yürüyüşleri ve oksijen yürüyüşleri adı altında etkinlikler düzenlenmektedir. Bir saatlik araç yolculuğu sonrası dere yatağından 45 dakikalık orta zorluktaki parkurların geçilmesiyle ulaşılan Yeşilpınar şelalesine yürüyüş, halatlara tutunup otantik merdivenlere tırmanarak gerçekleşiyor. Her yıl Doğaseverlerin katılımlarıyla gerçekleşen  doğa yürüyüşleri renkli anlara sahne oluyor.

 • Su Kaynağı

  2 yıl önce

  SU KAYAĞI MERKEZİ
  Turizm bölgesi olan ilçemizde bir çok projeler geliştiren belediyemiz ilçemiz coğrafyasında elverişli olan su sporlarından, su kayağı sporu için Su Kayağı Merkezi Projesini hayata geçirdi. Büyükşehir Belediyemiz tarafından hazırlanan Su Kayağı Merkezi Projemiz İlçemiz Orhangazi mahallemizdeki Su Sporları Merkezimizin bulunduğu alana yapıldı. Bu Proje ile ilçemize gelen yerli ve yabancı misafirlerimiz isterlerse ilçemizde Su Kayağı yapma imkanı bularak bu zevkli sporunda keyfini almış oluyorlar.

 • Dragon Bot

  2 yıl önce

  DRAGON BOT
  İlçemiz baraj gölleri eşsiz doğasıyla su sporlarına uygun türkiye’nin nadir bölgelerindendir. Su Sporları açısından eşsiz bir potansiyele sahip ilçemiz bu aktiviteleri gerçekleştirmek için yapılan çalışmalarla önemli bir spor merkezi olma yolunda hızla ilerlemektedir.

 • Kano

  2 yıl önce

  Hasan Uğurlu ve Suat Uğurlu baraj göllerinin arasında yer alan doğal güzelliği ile gelen yerli ve yabancı turistleri büyüleyen güzelliğe sahip ilçemiz, iki baraj gölleri arasında olması sebebi ile su sporlarına uygun Türkiye’nin nadir bölgelerinden biridir. Dragon bot, kano, yelken, kürek, su kayağı ve regatte gibi su sporları için elverişli olan ilçemizde 2012 yılında çok önemli adımlar atılmış, Türkiye Kano Federasyonu tarafından Suat Uğurlu Baraj gölü üzerinde kano yarışları düzenlenmiştir. Bu yarışlara çeşitli illerden 100’e yakın sporcu katılmıştır.  Bu vesile ile de ilçemizi bu alanda geliştirmek için Su Sporları Merkezi projesi hayata geçirilmiştir.