İlçemiz Genelinde Fen İşleri Müdürlüğümüzün Kent Estetiğine Katkı Sağlamak Amacıyla  Yaptığı Çalışmalarr

İlçemiz Genelinde Fen İşleri Müdürlüğümüzün Kent Estetiğine Katkı Sağlamak Amacıyla Yaptığı Çalışmalarr

İlçemizin Kent Estetiğine Katkı Sağlamak Amacıyla; 

Sokak aydınlatması kapsamında Eyüp Sultan Mahallesi Atatürk Bulvarı yolu üzerine 41 adet, Kent Meydanı çevresine 28 adet, PTT önündeki parka 6 adet, Eyüp Sultan Mahallesi Sahil Gezinti Yoluna 45 adet olmak üzere
toplamda 120 adet aydınlatma direği lambaları ile birlikte halkımızın kullanımına sunulmuştur.
 
Orhangazi Mahallesi Atatürk Bulvarı yolu üzeri PTT önüne 105 m uzunluğunda 1,5 m yüksekliğinde taş duvar örülmüş olup alanın peyzaj çalışması yapılmış, kamelya ve oturaklar monte edilerek halkın kullanımına
sunulmuştur.
 
Orhangazi Mahallesi kapalı Pazar yerinin üst saçlarını boyama çalışması yapılmıştır.
 
Orhangazi Mahallesi Sol Sahil baraj gölü kenarına işçiliği bizzat belediye ekiplerimiz tarafından yapılan dekoratif ahşap çit yapılarak monte edilmiştir.
Merkez mahallelerimizde yeşillik açısından eksikliği bulunan bölgelere daha yeşil bir Ayvacık için 1.850 adet fidan dikimi yapılmış ve 4000 m2 alanın çim bakımı periyodik olarak devam etmiştir.
 
Orhangazi Mahallesi ve Eyüp Sultan mahallesinde bozuk olan yolların parke tamir çalışmaları ivedilikle yapılmakta, Eyüp Sultan Mahallesi Molla Gürani Sokak, Şehir Er Adem Durmuş Sokak, Muhtar Dursun Doğan Sokakta ve Porsuk Tepe
mevkiinde 200m uzunluğunda yeni parke çalışması yapılmıştır.
 
Orhangazi Mahallesi Kent Meydanında ve çevresinde genel bakım ve onarım yapılarak içerisinde bulunan şadırvanın arızalı muslukları tamir edilerek yenileri ile değiştirilmiş ve meydanda bulunan sütunların onarımı yapılarak boyama işlemi
yapılmıştır.
 
Atatürk Bulvarı yolu üzerinde bordur yenileme ve boyama çalışmalarımız tamamlanmıştır.
 
Eynel Köprüsünün çevre bakımı ve onarım çalışmaları yapılmış ayrıca köprü ayağına Samsunspor Kulübünün amblem çalışması yapılmıştır.
 
Terice Deresi Mevkiinde bulunan 15 Temmuz Demokrasi parkına belediye ekipleri tarafından 10 adet kamelya yapılmış ve monte edilmiştir.
 
Orhangazi Mahallesindeki Çatak Dersini temizleme çalışması yapılmış, çevresindeki Işıklandırma direkleri ve elektrik tesisatı yenilenmiştir. Ayrıca Çatak Deresi üzerindeki asma köprünün halatlarının yenileme çalışması
yapılmıştır.
 
Orhangazi Mahallesinde deniz mahsulleri satışı yapılabilmesi için ekiplerimizce tezgah çalışması yapılmıştır.
 
Merkezimizde bulunan özel halk otobüsü durağının çevre düzenlemesi yapılarak ekiplerimiz tarafından kamelya yerleştirilmiştir. Ayrıca ilçemizde bulunan tüm durakların bakım ve onarım çalışması yapılmaktadır.
 
Kaymakamlık hizmet binasının tamirat ve dış boyama işlemi ekiplerimizce yapılmıştır.
 
Eyüp Sultan Mahallesi Sahil Gezinti Yolunun yapım aşamasında yol stabilize kaplaması, kamelyalar, iskeleler, peyzaj çalışması, WC, Bebek Bakım Odası, Mescit ve 2 adet satış reyonu yapımı ekiplerimizce yapılmıştır.
 
İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü hizmet binasının tadilat çalışmaları ekiplerimizce yapılmış ayrıca hizmet binası önüne sıcak asfalt yama çalışması yapılmıştır.
 
Orhangazi Mahallesinde bulunan Keyf-i Seyyah evinin tadilat çalışması ve ek hizmet binası inşaatı, wc’si ekiplerimizce yapılmaktadır.

 

Bu Duruma Ait Diğer Projeler