HABER KATEGORİLERİ

 • Kurumsal Haberler
 • Genel Haberler
 • Ziyaretler
 • Yatırımlar
 • Çevre
 • Kültür Sanat
 • Eğitim
 • Spor
 • Muhtarlarımız ile Tanışma ve Bilgi Alışverişi Toplantısı

  28/04/2014

  Ayvacık Kaymakamlığı ve Belediyemiz işbirliği ile yeni seçilen mahalle muhtarlarıyla Güler Düğün salonunda tanışma ve bilgi alışverişi toplantısı yapıldı. Toplantıya İlçe Kaymakamımız Sn. Can Kazım Kuruca, Belediye Başkanımız Sn. Mustafa Belur, Ak Parti İlçe Başkanı Sn. Kadir Kızılkan, Belediye Meclis Üyelerimiz, Büyükşehir Belediyesi Ayvacık şantiye şefi, Belediyemiz bürokratları ve tüm mahalle muhtarlarımız katıldı.

    İlçenin turizm potansiyelini geliştirmek amacıyla yapılması gerekenlere değinen İlçe Kaymakamımız Can Kazım Kuruca "Biz istiyoruz ki Ayvacık Karadeniz'in, Türkiye'nin hatta dünyanın incisi haline gelsin. Ayvacık sahip olduğu doğal güzellikleri yeşili ve mavisiyle Trabzon'un Uzungöl'ünden, İtalya'ın Como'sundan, İsviçre'nin çok meşhur turist yağan Alplerinden daha zengin ve doğal güzelliğe sahip bir ilçe. İhtiyacımız olan tek şey bacasız sanayimizi kurmak yani turizmimizi canlandırmaktır. Ayvacık turizm bakımından bir cennet potansiyeline sahip, yapmamız gereken önümüzde ki zaman içerisinde bu güzellikleri dünyaya tanıtmak. Ayvacık konum olarak bir tarafta nüfusu bir milyonu aşmış Samsun şehrimiz ve diğer tarafta Ordu gibi nüfusu 750 bin civarında olan bir diğer büyük şehrin ortasında yer alıyor. Dolayısıyla her iki şehirde yaşayan insanlar su ve doğa ile iç içe yaşamak isteyeceklerdir, doğasıyla yaşanabilir ilçe potansiyeli Ayvacık ilçesinde fazlasıyla mümkündür. Yakın dönemde bu iki büyük şehrimiz ve dışarıdan gelecek olan bütün turistleri ağırlayabileceğimiz sosyal tesisler, spor alanları, yürüyüş parkurları, ofroad parkurları ve güzel restoranlar inşa ederek Turizm ilçesi adına layık bir ilçe olacağına inanıyorum ve tüm bu gelişmeler neticesinde artık Ayvacık saklandığı yerden şahlanarak çıkacaktır" dedi.

    Samsun'un en güzel ilçesi olmayı hedeflerine koyduğunu belirten Belediye Başkanımız Mustafa Belur ise " Mahallelerimizde ne gibi eksiklikler var ise okul, yol, menfez, köprü vs. ve bu tür ihtiyaçların yanında kültürel ve doğal miraslarımız yani turizm potansiyellerimiz ile ilgili çalışmalarımızı yapacağımız programlar çerçevesinde siz muhtarlarımız ile el ele vererek en güzel şekilde yerine getirmeye çalışacağız. İlçemiz ulaşım şartları ve çevre ilçelere olan bağlantısı bakımından artık kör bir nokta olmaktan çıktı. İlçemizi turizme kazandırmak için siz muhtarlarımızın da üzerlerine düşen görevlerini en iyi şekilde yerine getirmesi gerekir. Gerek Kaymakamlığımız gerekse Belediyemiz tarafından planlanan projelerimizin sorumluluğu bizler kadar sizlerinde üzerindedir. Hedefimiz Samsun'un en güzel ilçesi olmak, yapmayı planladığımız ve hedeflediğimiz ilçeye kavuşmak için biz sizlerle siz de halkımızla koordineli ve planlı bir şekilde çalışmalarımızı yürütmeliyiz ki hedefimize ulaşalım.  Eğer bu ilçeyi seviyorsak yaşadığımız şehrin güzelleşmesini gelişmesini arzu ediyorsak birbirimize her konuda destek vermeliyiz.  İlk önce hedefimize inanmaya ihtiyacımız var. Bu ekip birbirine daha yakın olacaktır. Burada ilk önce bizler mutlu olmalıyız. Sizlerde seçilmiş çalışmak için göreve getirilmiş insanlarsınız bunun gereğini hep beraber gece gündüz demeden gayret ederek imkânlarımız ölçüsünde maksimum düzeyde Ayvacık'a hizmet etmeyi arzu ediyoruz" şeklinde konuştu.

    Konuşmaların ardından Beledimizin sunumu ile Muhtarların görevleri hakkında sunumlar izlendi. Karşılıklı soru ve cavap şeklinde fikir alışverişlerinin ardından program Doğa Restoranda yemek yenilmesi ile sona erdi.

  Benzer Haberler