HABER KATEGORİLERİ

 • Kurumsal Haberler
 • Genel Haberler
 • Ziyaretler
 • Yatırımlar
 • Çevre
 • Kültür Sanat
 • Eğitim
 • Spor
 • SAKLI CENNETİMİZ YENİ İMAJI İLE MİSAFİRLERİNİ KARŞILAMAYA HAZIRLANIYOR

  04/05/2017

  İlçemizde son zamanlarda yabancı misafirlerin ilgisinin yoğunluğunun artmasından dolayı şehir merkezindeki görüntü kirliliğine karşı mücadele seferberliği ilan edildi. Öncelikle sıvasız, boyasız kötü görünümlü binaların şehir estetiğine uygun hale getirilmesi için çalışmalar başlatıldı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Yusuf Ziya Yılmaz’ın şehir estetiği konusunda Samsun merkezinde başlatmış olduğu kent estetiği çalışmalarına istinaden  ilçe kaymakamımız Sn. Emre Yeşilbaş ve Belediye Başkanımız Sn. Mustafa Belur’un birlikte aldıkları kararla Ayvacık ilçemizin de kent estetiği çalışmalarına katılım sağlaması hedeflendi. İlçe merkezimizdeki Kent Meydanı, Çatak Deresi çevresi ve Eynel mahallesi derelik mevkiindeki kötü görünümlü çirkin binaların dış cephelerini boyama faaliyetlerine hız verilerek çalışmaları başlatıldı. En kısa zamanda bu yaz ortalarında hem ilçede yaşayan vatandaşlarımızın hem de gelen misafirlerimizin gözüne hoş gelen, sıcak, sempatik ve estetik bir Ayvacık’la buluşmaları için alınan karar doğrultusunda çalışmalara aralıksız devam edilmektedir.

  Belediye Başkanımız Sn. Mustafa Belur “ İlçemizin bakir doğasını bozmadan daha da güzelleştirmenin büyük çabası içerisindeyiz. İlçemiz Orhangazi Mahallesi Kent Meydanı, Çatak deresi çevresi ve Eynel Mahallesi Derelik mevkiindeki sıvasız, boyasız kötü görünümlü yapılarımızı turizm bölgesine yakışır bir şekilde estetik bir görünüm kazandırmak için cephelerini sağlıklaştırma çalışmalarını başlattık. Önümüzdeki yaz ayı ortasında bambaşka bir Ayvacık ortaya çıkacak. Saklı Cennetimiz görenleri kendine hayran bırakacak bir estetiğe ve güzelliğe kavuşacak.

     Çalışmalarımıza verdikleri desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Yusuf Ziya Yılmaz’a, İlçe Kaymakamımız Sn. Emre Yeşilbaş’a ilçe halkımız adına teşekkürlerimi sunuyor, görüntü estetiğini önemseyen buna değer veren,  güç veren tüm halkımıza, bu çalışmalarda emeklerini ortaya koyarak gece gündüz vermiş oldukları gayretlerden dolayı çalışan personelimize teşekkür ediyorum.” Dedi.

  Benzer Haberler