HABER KATEGORİLERİ

 • Kurumsal Haberler
 • Genel Haberler
 • Ziyaretler
 • Yatırımlar
 • Çevre
 • Kültür Sanat
 • Eğitim
 • Spor
 • SAKLI CENNETTE TURİZME DÖNÜK PROJELERDE KOLLAR SIVANDI

  20/04/2016

        Yaz aylarının gelmesiyle yeşilin her tonunu bünyesinde bulunduran ilçemizin doğasıyla birlikte değerini tüm dünyaya göstermek için Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Yusuf Ziya Yılmaz ve Belediye Başkanımız Sn. Mustafa Belur ilçemizin turizminin geliştirilmesi amacıyla turizm odaklı çalışmalara start verdiler.

      Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Yusuf Ziya Yılmaz’ın talimatlarıyla üst düzey bürokratları Makine İkmal ve Onarım Daire Başkanı Mehmet Ekmekçi, Makine İkmal ve Trafik Şube Müdürü Şevki Başyurt, Anakent İmar ve İnşaat Genel Müdürü Kadir Koçak, THY Samsun Bölge Müdürü Muhammet Ali Akdoğan  ilçemizde yapılacak turizm amaçlı yatırımların incelemesinde bulunmak üzere bugün ilçemize geldiler.

        Büyükşehir Belediyesinden gelen bürokratlara Belediye Başkanımız Sn. Mustafa Belur, Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kızılkan, Belediye Başkan Yardımcımız Cemal Güler, Fen İşleri Müdürümüz Vedat Yazıcı ve Büyükşehir Belediyesi Ayvacık Şube müdürleri eşlik ettiler.

        Önümüzdeki yaz aylarında ilçemize gelecek olan özellikle orta doğu bölgesinden arap misafirlerimizin her türlü sosyal aktivitelerde bulunabileceği, gürültülü yaşamdan uzaklaşıp doğa ile iç içe yeşilin içinde kaybolarak çadır kurarak konaklayacakları, gezi tekneleri ile gölde paranomik doğa ve ada gezintileri yapacakları, isterlerse off-road , ATV, balık tutma gibi sporları yapabilecekleri tatil alanları oluşturulmasına dönük projelerin yapılması için yer tespitinde bulundular. Gelecek olan turist misafirlerimizi ağırlamak için ilçemizde uygun olan bölgelerin tespiti için gelen Büyükşehir daire başkanları Belediye Başkanımız Sn. Mustafa Belur ile yer incelemesinde bulunarak buralara ihtiyaç doğrultusunda neler yapılabilir, hangi sosyal aktiviteler konuşlandırılabilir istişaresini yaptılar.

       Belediye Başkanımız Sn. Mustafa Belur ‘’ Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte ortaklaşa yaptığımız her bir yatırım ve güzel işler ilçemizin gelişmesi adına bizleri mutlu ediyor. Amacımız ilçemize gelen misafirlerimizin her türlü ihtiyaçlarına karşılık vermek ve istedikleri her türlü sosyal aktivitelerden yararlanmalarına olanak sağlamak. Belediye olarak ilçe merkezimizdeki yaptığımız çalışmalarla ciddi yol almış durumdayız.  Büyükşehir Belediyesi ve ilçe Belediyesi olarak hazırladığımız projelerle gelecekteki marka şehir Ayvacık’ımızı adeta yeni baştan yaratıyor, yerli ve yabancı turistlerin cazibe merkezi haline getiriyoruz. Gelecek aylarda ilçemizde konuk edeceğimiz arap misafirlerimizin konaklama ve her türlü ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Büyükşehir daire başkanlarımızla ilçemizin en güzel noktalarını gezerek yer tespitinde bulunduk ve en kısa sürede çalışmalarımızı başlatarak misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlayıp Saklı Cennet’imize hayran bırakacağız. Bizler ilçemizin geleceğine yön verme çalışmalarımıza aralıksız devam ederek İlçemize yepyeni bir vizyon kazandıracağız. Başta Büyükşehir Belediye Başkanım Sn. Yusuf Ziya Yılmaz olmak üzere yapılan çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’ Dedi.

       Turizm amaçlı yapılacak olan çalışmaların yer tespitinden sonra öğle yemeğinin yenilmesinin ardından Büyükşehir Belediyesi daire başkanları ilçemizden ayrıldılar.

  Benzer Haberler