HABER KATEGORİLERİ

 • Kurumsal Haberler
 • Genel Haberler
 • Ziyaretler
 • Yatırımlar
 • Çevre
 • Kültür Sanat
 • Eğitim
 • Spor
 • GENÇ HATİPLER MİNBERDE HUTBE OKUMA YARIŞMASI SAMSUN İL FİNALİ YARIŞMASI İLÇEMİZDE GERÇEKLEŞTİ

  11/03/2016

  Milli Eğitim Bakanlığı, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde yapılan Anadolu İmam Hatip Liseleri arası Genç Hatipler Minberde Hutbe Okuma Yarışması Samsun İl finali, İlçemiz Mahmut Gökmen Anadolu İmam Hatip Lisesi Koordinatörlüğünde bugün İlçemiz Merkez Caminde yapıldı. Hutbe Okuma yarışmasına Samsun merkez ve ilçelerinde bulunan Anadolu İmam Hatip Liseleri ve Çok Programlı Anadolu Lisesi bünyesindeki imam hatip programına devam eden öğrenciler katıldılar. Yarışmaya İlçe Kaymakamımız Sn. Can Kazım Kuruca, Belediye Başkanımız Sn. Mustafa Belur, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretim Şube Müdürü Hasan Öztürk, İlçe Müftümüz Hadi Keskin, Belediye Meclis Üyelerimiz Kemalettin Gökçe, Cevdet Yalçıntaş, İlçemizde bulunan kamu ve kuruluşlarının üst düzey yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

     İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin Milli Eğitimin genel amaçlarına uygun olarak mihrapta, minberde, mesleki faaliyet ve uygulamalarında başarı göstermeleri, mesleki, sosyal ve kültürel yönden kendilerini geliştirerek, özgüven duygusu kazanmalarının hedeflendiği Hutbe Okuma Yarışmasında öğrenciler, Hutbe dualarını doğru ve güzel okuma, Türkçeyi doğru, düzgün ve etkili kullanabilme, İçeriğe göre ses tonu ve vurgusunu ayarlama, konuşmada akıcılık, konuya ve dinleyicilere hakimiyet, Beden dilini etkili ve doğru kullanabilme, Zamanı Doğru kullanabilme, Hutbe adabına uygun giyim ve kuşam içerisinde olma kriterleriyle değerlendirildiler.

   Genç Hatipler Minberde Hutbe Okuma Yarışması Samsun İl finalinin birincisi Çarşamba Anadolu İmam Hatip Lisesinden Hasan Atmaca olurken ikinciliği On Dokuz Mayıs Anadolu İmam Hatip Lisesinden Mehmet Ali Koçak kazandı. Yarışmanın üçüncüsü ise Bafra Anadolu İmam Hatip Lisesinden Kerem Başaran oldu.

       Yarışmanın birincisine ödülünü veren İlçe Kaymakamımız Sn. Can Kazım Kuruca ‘’ Böylesine anlamlı bir yarışmaya ev sahipliği yapmanın onurunu yaşadık. Birbirinden başarılı öğrencilerimizi görmek bizleri sevindirdi. Yarışmaya katılan bütün gençlerimizi, öğretmenlerini, kıymetli anne ve babalarını ve emeği geçen herkesi kutluyorum. Başarılarının devamını diliyorum.’’ Dedi.

      Yarışmanın ikincisine ödülünü takdim eden Belediye Başkanımız Sn. Mustafa Belur ‘’Geleceğimizin teminatı gençlerimizin en iyi şekilde yetişmesi için elimizden gelen gayreti göstermek ve onlara her imkanı sunmak durumundayız. İmam Hatipli gençlerimizin her alanda başarılarını artırarak devam ettireceklerine inancımız sonsuzdur. Yarışmaya katılan gençlerimizi, öğretmenlerini, ailelerini kutluyor, başarılarının artarak devamını diliyorum. ”dedi.

  Üçüncüye ödülünü İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretim Şube Müdürü Hasan Öztürk’ün verdi. Daha sonra yarışmaya katılan tüm katılımcılara İlçemiz Hasan Uğurlu Barajındaki Dere içi tesislerde öğle yemeği verilmesinin ardından program sona erdi.

  Benzer Haberler