HABER KATEGORİLERİ

 • Kurumsal Haberler
 • Genel Haberler
 • Ziyaretler
 • Yatırımlar
 • Çevre
 • Kültür Sanat
 • Eğitim
 • Spor
 • BELEDİYE BAŞKANIMIZ SN. MUSTAFA BELUR 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

  24/11/2015

  Günümüzde toplumların gelişmesini ve standartlarını belirleyen en önemli unsur o toplumun eğitim seviyesi ve eğitime verdiği değerdir. Eğitim seviyesi olarak Samsun’umuzun en geri ilçesi durumunda olan İlçemiz, Turizm alanında olduğu gibi eğitim alanında da atağa geçti. Belediye Başkanımız Sn. Mustafa Belur İlçeyimizi  aydınlık yarınlara taşıyacak olan gençlerimizin daha iyi eğitim alabilmesi için olağanüstü çabalar harcadı ve girişimleri sonucunda İlçemiz eğitimde de birçok ilerleme kaydetti.
    Belediye Başkanımız Sn. Mustafa Belur ‘’ İlçemiz her alanda yükselişe geçerken eğitim alanında da geri kalmıyor. Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimine vereceğimiz her katkı geleceğimize yapılmış bir yatırımdır. Samsun’umuzun ilçeleri arasında eğitimde en geride olan ilçe olarak bu alanda ilçemizi geliştirmek adına birçok çalışmalar başlattık. Eğitime yapılan yatırımlar bizler için asla taviz verilmemesi gereken yatırımlardır. Çocuklarımız, gençlerimiz bizim yarınlarımız.  Büyük  Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi; “Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir” dolayısıyla ışık oradadır. Gerçekten iyi bir yurttaş, iyi bir hemşeri, iyi bir birey olmak istiyorsak iyi bir eğitim almamız lazım. Eğitim seviyesini hep birlikte yükseltmek zorundayız. Bizler ilçemizde görev yapan kurum amirleri, yöneticileri olarak bize düşen görev öğretmenlerimize, öğrencilerimize sahip çıkmak, onların iyi bir ortamda eğitim almalarını sağlamaktır. Bir belediye başkanı olarak da benim asli görevim budur. Eğitim konusu önceliklerimiz arasında yer alıyor. Belediye Başkanı olarak geçtiğimiz dönemde olduğu gibi bundan sonraki dönemlerde de öğrencilerimizin daha iyi koşullarda eğitim alabilmeleri için elimizden geleni yapmaya, okullarımıza destek olmaya devam edeceğiz bu konuda üstüme düşen görev ne ise canla başla yapmaya hazırım.
    Bu vesile ile Ülkemizi, insanımızı aydınlık bir geleceğe taşımak gibi yüksek ideallere sahip, güç şartlar altında Anadolu'nun her köşesinde görevlerini layıkıyla yerine getirmeye çalışan, özveri, sabır, emekle çocuklarımızın geleceklerini şekillendiren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum’’ dedi.

  Benzer Haberler